ZAMÓWIENIA, KURSY, CENNIKI

1. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ NA SZABLONY I WYDRUKI

Zamówienia na szablony, stopniowanie, układy kroju i wydruki na ploterze należy złożyć mailowo:

studio@adafashion

Terminy wykonania zlecenia ustalane są indywidualnie. Zależą od rodzaju zamówienia, ilości modeli do przygotowania, a przede wszystkim terminarzu zleceń, który aktualnie obowiązuje. Najwięcej czasu wymaga przygotowanie szablonów, a najszybciej wykonuje się usługę drukowania szablonów. Drukowanie /plotowanie na ploterze odbywa się zazwyczaj od razu po otrzymaniu plików plt do druku.

2. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI WZORCOWNI ODZIEŻOWEJ

Zamówienia na odszycie wzorów lub kolekcji należy złożyć na ten sam adres mailowy, co na szablony. Jednak w związku z zazwyczaj dużą ilością pracy na wzorcowni, terminy wykonania są dłuższe, i lepiej jest złożyć zamówienie dużo wcześniej. Zdarza się również, że z np. powodu szycia większej kolekcji, wzorcownia jest całkowicie wyłączona z realizacji zamówień bieżących.

3. CENNIK USŁUG

Każde zamówienie wycenianie jest indywidualnie, ponieważ każdy szablon, każdy wzór jest inny. Cena szablonu zależy od stopnia jego skomplikowania, w tym od ilości elementów szablonu. Np. bezrękawnik to tylko dwa elementy (przód i tył), ale już płaszcz na podszewce to nawet kilkadziesiąt elementów. Z tego powodu w celu otrzymania wyceny uprzejmie proszę o telefon lub kontakt mailowy.

4. KURSY NAUKI SZYCIA I PODSTAW KONSTRUKCJI

W pracowni ADA fashion odbywają się okresowo weekendowe intensywne kursy nauki szycia od podstaw – dla potrzeb własnych. Kurs przeprowadzany jest dla małej grupy, bo to gwarantuje większe efekty pracy z uczniem. Kurs trwa 2 dni, w sobotę i niedzielę, w godz. 8.00 – 20.00. Kursy nie mają ograniczeń wiekowych, bo szyć na maszynie można się nauczyć w każdym wieku. Do dyspozycji kursantów dostępne są maszyny domowe, dość proste w obsłudze, i bezpieczne w użytkowaniu. Pierwsze godziny poświęcam ogólnie na wyjaśnienie podstaw szycia, i zapoznanie się z obsługą maszyn. Bardziej zaawansowane kursantki otrzymują dostęp do maszyny przemysłowej. Na kurs wystarczy tylko się zgłosić, resztę zapewnia ADA fashion (maszyny, materiały, nici, nożyczki, dodatki, opiekę instruktora). Na początku szyjemy prostą torbę na zakupy, następnie fartuszek lub spódnicę z koła na gumce. Uszytą odzież kursanci zabierają ze sobą do domu, jako efekt swojej nauki. Kursy można powtarzać, a z każdą osobą pracuję indywidualnie, bo moim celem jest naprawdę nauczyć ją szyć.

Po opanowaniu umiejętności szycia na maszynie, przeprowadzam kurs podstaw manualnej konstrukcji odzieży, zaczynając od nauki prawidłowego pobierania miar, potrzebnych do stworzenia prostego szablonu odzieżowego.

Dla chętnych i bardziej zaawansowanych osób przeprowadzam również kurs konstrukcji komputerowej w systemie RICHPEACE, który bezwzględnie wymaga umiejętności podstaw tworzenia konstrukcji odzieży oraz bardzo dobrej obsługi komputera. Naukę przeprowadzam na profesjonalnym systemie, zakupionym dla potrzeb komercyjnych. Jest to oprogramowanie typu garment CAD, oparte na technologii wektorowej, (uwaga – nie jest to program graficzny). Powstałe szablony zapisane są w formacie DXF, których otwieranie wymaga specjalistycznego oprogramowania.

Dostępne terminy kursów oraz cenniki będą umieszczone tutaj na bieżąco.

Wszystkie kursy odbywają się w siedzibie ADA fashion.