O MNIE

Nazywam się Beata Bielak, i od kilkunastu lat jestem właścicielką ADA fashion.

Jestem instruktorem praktycznej nauki zawodu krawiec damski. Posiadam uprawnienia nadane mi przez Cech Rzemiosł do prowadzenia przygotowania zawodowego młodocianych pracowników w zawodzie krawiec oraz do prowadzenia kursów w zakresie nauki szycia odzieży damskiej, a także konstrukcji odzieży w wersji manualnej lub komputerowej.

Ukończyłam także studia na AHE w Łodzi na kierunku Zarządzanie. Moja praca dyplomowa dotyczyła zagadnień związanych z zarządzaniem zautomatyzowaną masową produkcją odzieży w dużej międzynarodowej firmie produkcyjnej, działającej zgodnie z metodą redukcji pracy w toku oraz minimalizowania poziomu zapasów JIT – Just In Time. Podczas pisania pracy zbadałam przede wszystkim proces przygotowania masowej produkcji odzieżowej, tzw. TPP / Techniczne Przygotowanie Produkcji, w którym się specjalizuję.

Jestem dyplomowanym samodzielnym krawcem i konstruktorem odzieży z wieloletnim doświadczeniem pracy na wzorcowni, jako szef produkcji i właścicielka firmy odzieżowej. Jako konstruktor i krawiec współpracuję z projektantami przy ich kolekcjach, także haute couture, szytymi ręcznie. Miałam przyjemność pracować dla takich projektantów jak Łukasz Jemioł, Agata Wojtkiewicz, MMC.

Od 2013 r. pracuję jako konstruktor i technolog z dostawcami odzieży dla dużej sieci dyskontów, dla których tworzę w jęz. angielskim tabele rozmiarowe oraz konstrukcje odzieży damskiej i dziecięcej. Odzież szyta jest w produkcji masowej gł. w Azji.

Zajmuję się:

komputerową konstrukcją i stopniowaniem szablonów odzieżowych, digitalizacją szablonów papierowych, tworzeniem układów kroju, wydrukiem szablonów i trafaretów na ploterze wielkoformatowym

w systemie Richpeace, który posiadam we własnej pracowni.

Kilka lat temu stworzyłam swoją markę odzieży ochronnej zawodowej.

Produkuję i sprzedaję poprzez e commerce fartuszki kosmetyczne, medyczne i inną odzież ochronną.